Vonkajšie Žalúzie

Vonkajšie žalúzie

 
 
 

Dôvody pre Vonkajšie žalúzie

 1. 1. Chladenie budov
  Zatvorená vonkajšia žalúzia zadrží 94% tepelnej energie a je takmer 10x účinnejšia ako žalúzia vnútorná. Vonkajšie žalúzie vybavené čidlami reagujú na slnko a poveternostné podmienky. Interiér je potom podľa potreby chránený proti ohrievaniu.
   
 2. 2. Svetelná pohoda
  Žalúzie účinne odtienia až 80% tepelného žiarenia. Motorizované žalúzie vybavené čidlami zase plynule regulujú osvetlenie v dome. 
   
 3. 3. Ochrana súkromia
  Vďaka správnemu nastaveniu lamiel bude vo vnútri svetlo, ale svedavci dovnútra neuvidia. Automatický pohyb žalúzií naviac odradí prípadných zlodejov. 
 4.  
 5. 4. Jednoduché ovládanie
  Stačí stlačiť tlačítko na diaľkovom ovládači. Svoje žalúzie môžete pohodlne ovládať hoci aj od pracovného stolu.
   
 6.  
 7.  
 8.  
 9.  
 10. Typy vonkajších žalúzií

Najdôležitejšou súčasťou vonkajších žalúzií sú lamely vyrábané na mieru z kvalitného hliníku. Stačí si len vybrať správny typ.


Lamela Z s medzilamelovým tesnením

Kde sú lamely S oblé, tam majú lamely Z hrany. Poveternostným vplyvom ale odolávajú rovnako dobre a vynikajúca je aj ochrana proti slnečnému žiareniu a únikom tepla. Lamely do seba vďaka tvaru písmena Z skvelo zapadajú. Ľahko tak docielite úlné zatemnenie.


 

Lamela C

Pozrite sa na lamelu z profilu a uvidíte písmeno C. Elegantný design zaisťuje žalúziám použiteľnosť na všetkých typoch budov. Žalúzie s lamelami C vám vyrobíme v rôznych rozmeroch, takže nimi ľahko zatienite aj väčšie sklenené plochy.


 

Lamela S s medzilamelovým tesnením

Vyniká dvojitým prehnutím, vďaka ktorému vydrží aj extrémne poveternostné podmienky. Vďaka tvaru písmena S do seba jednotlivé lamely presne zapadajú a vytvárajú jednoliatu plochu bez medzier. Ešte lepšie tak chránia pred slnečným svitom a únikmi tepla.


 


Farby

Zlaďte svoje žalúzie s fasádou, dverami alebo garážovými bránami. Môžete vyberať z viacerých farieb.
Vodiace lišty, krycí plech, držiaky a ďalšie súčiastky sú v štandardnom prevedení strieborný elox, ale môžeme vám ich aj nalakovať.


Farby lamiel S93 a Z93
Pri lamelách S93 a Z93 môžete voliť medzi farbami: silver, dark silver, bronz, antracit 7016, bielou, hnedou alebo metelic grey DB703 farbou.


Farby lamiel C80 a Z70
Pre žalúzie s lamelami C80 vyberajte z farebného prevedenia silver, dark silver, bronz nebo antracit 7016.

 

Možnosti inštalácie


Vonkajšie žalúzie môžu mať viditeľný krycí plech, alebo ich môžeme zapustiť do fasády.
Môžete si taktiež zvoliť, či budú mať vaše žalúzie štandardné alebo zapustené vodiace lišty.


S krytom z hliníkového plechu  

Hliníkový krytý plech sa používa pri žalúziách vysunutých pred fasádou alebo keď nie je horný box uložený pod fasádou. Zakrýva žalúzie po vytiahnutí a chráni ich pred poveternostnými vplyvmi. Kotví sa do rámu okna, ostenia alebo nadpražia. 

V podomietkovej schránke   

Box so žalúziou je ukrytý pod fasádou a zvonku budovy nie je vidieť.
 

 

Jednoduché ovládanie

Ideálne je ovládať svoje žalúzie pomocou elektropohonu. Motorizované žalúzie ponúkajú taktiež rad prísluženstva, ktoré ovládanie ešte viac uľahčí, chladí budovy a šetrí náklady na vykurovanie.

 

Pohony Somfy   

Motory je možné ovládať diaľkovým ovládačom alebo nástenným tlačítkom. Vzťahuje sa na ne záruka 5 rokov a zvládnete ich ovládať aj skupinovo alebo systémom pre inteligentné ovládanie domácnosti.
 


Diaľkové ovládanie  


Stlačte tlačítko a žalúzie sa dajú do pohybu. Otočíte ovládacím kolieskom, naklopíte lamelu a regulujete svetlo vnikajúce do miestosti. Jednoduchšie ovládanie snáď ani nemôže byť.
 
 

Elektronické spínacie hodiny   

 

Nastavte čas a žalúzie sa v zadaných intervaloch samy uvedú do pohybu. Uľahčíte si tak ich ovládanie a prípadne zmätiete potenciálnych zlodejov.  
 


 

Spínače a prepínače    

Drôtový smerový spínač predstavuje najjednoduchší spôsob ovládania žalúzií na elektropohon.  

 Kľučka s prevodovkou    

Žalúzie môžete ovládať taktiež ručne pomocou kľučky s prevodovkou v bielej alebo šedej farbe.


 


Ovládajte svoj dom chytro


Ovládajte svoj dom chytro

iO homecontrol (domáca kontrola)

Zjednodušte si život. Žalúzie, rolety, markízy, svetlo, kúrenie, vstupnú bránu  či garážovú bránu prepojte do jedného celku, a ovládajte svoju digitálnu domácnosť odkiaľkoľvek.

Výhody:

Jednoduchá inštalácia na kľúč

Bez nutnosti prispôsobovať projekt domu, bez zbytočných stavebných prác. Systém TaHoma alebo Connexsoon vám na kľúč nainštalujú naši odborníci.

Ovládanie odkiaľkoľvek

Ovládač, smartphone, tablet alebo počítač vám stačí na to, aby ste svoj dom mohli ovládať odkiaľkoľvek na svete.

Vždy máte prehľad

Nech ste kdekoľvek, ľahko zistíte, či sú Vaše rolety, žalúzie alebo brány otvorené, a môžete meniť ich polohu.

Jednoduchá rozšíriteľnosť

Vďaka bezdrôtovej technológii  io-homecontrol  môžu byť jednotlivé zariadenia dodávané a do systému pripojené postupne. Nevyžadujú žiadne zbytočné zásahy do muriva a s nimi súvisiace opravy.

 


Príslušenstvo

Pozrite sa na ponuku príslušenstva pre žalúzie poháňané elektropohonom a vyberte si to pravé pre váš dom.

Veterné čidlo    

Ak je vonku príliš silný vietor, žalúzia sa automaticky vytiahne. Ani víchrica jej teda neublíži.
Ideálna je kombinácia rovno s čidlom slnečným.
 

Slnečné čidlo

Vyhodnotí, aká je intenzita slnečného žiarenia a podľa toho upraví polohu lamiel. Vďaka čidlu tak výrazne šetríte peniaze za klimatizovanie budovy a po návrate z práce budete mať doma príjemne aj v horúcom lete