Vonkajšie Rolety

Vonkajšie rolety

Vonkajšie rolety vás chránia proti ostrému slnku, znižujú hluk v miestnosti a doprajú vám ničím nerušený odpočinok a spánok. S vonkajšími roletami chránite okná pred prudkým dažďom aj UV žiarením. Hodia sa do okien na chalupy, prízemných obchodov alebo poschodí domov. Môžete ich doplniť o integrovanú sieť proti hmyzu alebo poistku proti vytiahnutiu, ktorá sťaží prístup zlodejom. Rolety Hliníkové vyplnené PUR penou (so šírkou lamiel 37 a 42 mm).
 

Prečo kúpiť vonkajšie rolety?

Premýšľate, či dať prednosť vonkajším roletám pred žalúziami? Predokenné rolety sa používajú nielen ako ochrana pred slnkom. Ich hliníkové lamely sa nedajú naklápať a tvoria pancier, ktorý funguje ako výrazný zvukový a tepelnoizolačný prvok. Stiahnuté rolety v zime znížia náklady na teplo až o 30 %. Znižuju hlučnosť z okolia, čo ocenite najma vtedy, ak byvate pri rušnej ceste. Pancier je schovaný v boxe, ktorý je viditeľný, zapustený pod fasádou alebo v stavebnom preklade. Na montáž roliet myslite preto ideálne už vo fáze projektu, aby vzhľad domu nerušila viditeľná schránka. Vonkajšie rolety sa vyrábajú vždy na mieru. Vyberajte z ponuky mnohých farieb a rôznych šírok lamiel, na manuálne alebo elektrické ovládanie.

 

Vonkajšie rolety môžete doplniť o integrovanú sieť proti hmyzu (je umiestnená spoločne s roletou v jednom boxe). Zároveň sa v schránke nachádzajú dve hriadele, takže je možné sieť ovládať úplne nezávisle od rolety.
Farbu lamiel môžete vyberať z palety odtieňov. Nájdete tu základné farby ako bielu, sivú, striebornú a hnedú. Ale taktiež imitácie dreva. 
Maximálna šírka vonkajšej rolety je 4 m a zatieni plochu až 8,5 m².


Ponuka farieb

Vaše predokenné rolety budú ladiť nie len s fasádou domu, ale aj s rámami okien a parapetmi. Na výber totiž máte z veľkého množstva kombinácií farieb pre lamely, koncové lamely, vodiace lišty a box.

Možnosti inštalácie
Predokenné rolety sú zložené z lamiel, ktoré sa pohybujú vo vodiacich lištách a nahor sa rolujú do boxu. Ten môže byť buď viditeľný, alebo ukrytý pod omietkou.
S viditeľným boxom
Predokenné rolety s viditeľným boxom sa hodia na každú budovu. Inštalácia pologuľatého, guľatého alebo hranatého boxu totiž nevyžaduje žiadne úpravy okna, murárske práce ani novú fasádu. Box vyrábame z valcovaného alebo extrudovaného hliníku.  

 
Pre zaomietanie
Predokenné rolety pre zaomietanie sú ideálnym riešením pre novostavby a rekonštrukcie. Roletový box sa zaomieta pod omietku, preto s ním musíte počítať už v stavebných plánoch. Na veľkosť montážneho miesta je ale roleta nenáročná.
Box v stene nad okenným otvorom môžete zakryť zatepľovacím fasádnym systémom alebo omietkou. Rolety v každom prípade obsahujú v spodnej časti revíznu klapku, vďaka ktorej sa prípadné opravy zaobídu bez nutnosti demontáže a poškodenia fasády.

 

 

Jednoduché ovládanie

Ideálne je ovládať svoje žalúzie pomocou elektropohonu. Motorizované žalúzie ponúkajú taktiež rad prísluženstva, ktoré ovládanie ešte viac uľahčí, chladí budovy a šetrí náklady na vykurovanie.


Trubkové elektropohony   

Pre ovládanie predokenných roliet ponúkame trubkové elektopohony od firiem Somfy, Selve a Marantec. Motory je možné ovládať diaľkovým ovládačom alebo nástenným tlačítkom. Vzťahuje sa na ne záruka 5 rokov.

 

   Prenosné diaľkové ovládače Intronic

Rolety môžete pohodlne ovládať hoci aj z postele. Ľahko taktiež nastavíte centrálne alebo skupinové ovládanie.

 

    Elektronické spínacie hodiny   

Nastavte hodiny a rolety sa v zadaných časoch samy uvedú do pohybu. Zmätiete tak potenciálnych zlodejov a uľahčíte ovládanie.

 

   Spínače a prepínače    

Smerový spínač je najjednoduchší spôsob ovládania roliet na elektropohon.  

 


Ovládajte svoj dom chytro

Ovládajte svoj dom chytro

iO homecontrol (domáca kontrola)

Zjednodušte si život. Žalúzie, rolety, markízy, svetlo, kúrenie, vstupnú bránu  či garážovú bránu prepojte do jedného celku, a ovládajte svoju digitálnu domácnosť odkiaľkoľvek.

Výhody:

Jednoduchá inštalácia na kľúč

Bez nutnosti prispôsobovať projekt domu, bez zbytočných stavebných prác. Systém TaHoma alebo Connexsoon vám na kľúč nainštalujú naši odborníci.

Ovládanie odkiaľkoľvek

Ovládač, smartphone, tablet alebo počítač vám stačí na to, aby ste svoj dom mohli ovládať odkiaľkoľvek na svete.


Vždy máte prehľad

Nech ste kdekoľvek, ľahko zistíte, či sú Vaše rolety, žalúzie alebo brány otvorené, a môžete meniť ich polohu.

Jednoduchá rozšíriteľnosť

Vďaka bezdrôtovej technológii  io-homecontrol  môžu byť jednotlivé zariadenia dodávané a do systému pripojené postupne. Nevyžadujú žiadne zbytočné zásahy do muriva a s nimi súvisiace opravy.

 


Príslušenstvo

Ak si pre svoje rolety zvolíte ovládanie pomocou elektropohonu, máte na výber z niekoľkých typov ovládačov. Okrem toho ponúkame ďalšie príslušenstvo pre všetky typy roliet.


Slnečné a veterné čidlá    

Čidlá reagujú na slnko a poveternostné podmienky. Slnečné čidlo zaistí vytiahnutie roliet pri východe slnka a zatiahnutie pri západe. Veterné čidlá zaistia zatiahnutie roliet v prípade zhoršených poveternostých podmienok, aby nedošlo k poškodeniu vašich okien.
 
 

Integrovaná sieť proti hmyzu   

Sieť proti hmyzu je nezávislá na ovládaní roliet, takže môžete stiahnuť sieť, roletu alebo oboje spoločne. Ovláda sa manuálne a nie je možné ju dodať do systému roliet pod preklad.

 

Zámok do spodnej lišty

Zvýšte bezpečnosť svojich roliet pomocou zámku v spodnej lište. Rolety bez kľúča nikto nezodvihne.

 

Navíjacia hriadeľová pružina

Umožňuje mechanické otváranie a zatváranie rolety.
 


Máte otázku? Napíšte nám...