Screenové Rolety

Screenové rolety

Chránia súkromie a zachovávajú výhľad

Screenové rolety zabezpečujú tienenie bez straty výhľadu do exteriéru, ale zároveň zabraňujú pohľadu zvonku do interiéru, čím plnohodnotne chránia vaše súkromie. Používajú sa najmä na exteriérové tienenie okien, terás, pergol a zimných záhrad a výborne dopĺňajú koncept pasívnych stavieb.


Ideálna úroveň prirodzeného svetla v interiéri

Screenové rolety sú modernou alternatívou klasických predokenných roliet a žalúzií. Látky screenových roliet sú vysokokvalitné, odolné a majú dlhú životnosť – najčastejšie sú vyrobené zo sklených vlákien potiahnutých PVC alebo z polyesterovej tkaniny s PVC povlakom.

Jednou z hlavných výhod screenových roliet je ich čiastočná priepustnosť svetla a variabilita. Tento typ tieniacej techniky totiž zabraňuje prenikaniu slnečného žiarenia a tepla – v interiéri tak vytvára ideálnu úroveň prirodzeného svetla a optimálne teplotné podmienky. Okrem toho screenové rolety poskytujú ochranu pred vetrom a čiastočne aj dažďom.
 

Čo sú to screenové rolety

Zariadenie sa skladá z týchto hlavných dielov:

Horný box, v ktorom sa nachádza rúrkový hriadeľ, na ktorom je navinutá látka.

Dve vodiace bočné lišty – zabezpečujú vedenie látky a je v nich zabudovaný systém ZIP na lepšiu odolnosť proti vetru.

Látka, ktorá je k hriadeľu pripevnená konštrukčným riešením, ktoré nazývame CLICK-ON. Toto riešenie eliminuje pozdĺžne odtlačky na látke.

Spodná lišta, v ktorej je umiestnené závažie, aby sa dosiahlo čo najlepšie napnutie látky. V spodnej lište sa zachytáva látka takým spôsobom, aby sa zvar schoval do spodnej lišty. Toto riešenie nazývame VISITEX.

Rúrkový pohon, ktorý je uložený v hriadeli a zabezpečuje pohyb celého systému.

 

Výhody screenových rolet

Slúžia ako pasívne chladenie, ktoré pomáha šetriť finančné náklady na klimatizáciu.

Chránia pred priamym slnečným žiarením.

Vizuálne ochránia súkromie.

Prinášajú tieň bez straty výhľadu.

Dizajnovo dopĺňajú dom/budovu.

Ovládajú intenzitu osvetlenia.

Vysoká odolnosť proti vetru až do triedy 6, čo znamená rýchlosť vetra do 88 km/h.

Sú k dispozícii vo veľkom výbere farieb a boxov. 

Najširšia ponuka látok na trhu.

Farby látok:


Ešte niečo navyše

Pre screenové rolety poháňané elektropohonom ponúkame sortiment príslušenstva. Určite oceníte napríklad snímač vetra, ktorý v prípade silného vetra rolety automaticky vytiahne.  Ideálna je kombinácia priamo so slnečným snímačom, ktorý vyhodnocuje intenzitu slnečného žiarenia a podľa toho upravuje polohu látky. Vďaka snímaču tak výrazne ušetríte peniaze za klimatizáciu budovy a po návrate z práce budete mať doma príjemne aj v horúcom lete.Máte otázku? Napíšte nám...