Rolovacie Brány

ROLOVACIE GARÁŽOVÉ BRÁNY


Rolovacie garážové brány sú ideálnym riešením pre garáže, kde je kladený dôraz na maximálne využitie priestoru. Svojím konštrukčným riešením zaisťujú úsporu miesta ako v garáži, tak v priestore pred ňou. Možno ich ľahko nainštalovať bez ďalších stavebných úprav do už postavenej garáže. Jedna z hlavných predností rolovacích garážových brán je zachovanie priestoru pod stropom garáže. Tento priestor je možné ďalej využiť napríklad na zavesenie najrôznejších vecí ako lyží, bicyklov, atď Využitie týchto brán však nekončí iba u garáží, možno nimi zabezpečiť akýkoľvek potrebný priestor. Rolovacie brány sa skladajú z lamiel PVC alebo AL, ktoré sú umiestnené nad sebou. Ovládanie je riešené pružinou, alebo elektropohonom. Rolovacie brány je vždy nutné osadiť protipádovou brzdou. Sú obľúbené predovšetkým pre svoju jednoduchosť, bezporuchovosť, nezaberajú žiadny úžitkový priestor, a ich montáž nevyžaduje žiadne dodatočné úpravy. Možno ich jednoducho použiť ako pre novostavby, tak pri renovácii.
 
 

Garážové brány na mieru

Rolovacie garážové brány vám vyrobíme presne na mieru každému zákazníkovi. Garážové rolovacie brány sú svojím jednoduchým a estetický vzhľadným prevedením sú vhodné do každej garáže. Tieto garážové brány môžete objednať v nadštandardnom výberu farieb i najrôznejších dekorov. Na prianie je možné rolovacie garážové brány osadiť priehľadovými lamelami, ktoré vám zaistia presvetlenie vnútorného priestoru. Tieto brány sú prevažne bezúdržbové, takže nevyžadujú mazanie, uťahovanie a ďalšie nastavovanie alebo pravidelný odborný servis, veľmi jednoduchá je taktiež výmena lamiel pri prípadnom poškodení. Samozrejmosťou rolovacích garážových brán je zabezpečovací systém na ochranu pred zlodejmi. Sú charakteristické nízkou hlučnosťou, disponujú výbornou tepelnou izoláciou a vysokou kvalitou lamely. Môžete ich otvárať buď pomocou tlačidla, alebo diaľkového ovládania, ktoré je dnes takmer základnou výbavou.
 

Stručný opis rolovacích garážových brán LOMAX


Rolovacie brány pre dodatočnú montáž. Garážové rolovacie brány svojim jednoduchým a esteticky vzhľadným prevedením sú vhodné do každej garáže. Svojim konštrukčným a technickým riešením nezaberajú vo vnútri garáže takmer žiadny priestor. Možno ich nainštalovať bez stavebných úprav do už postavenej garáže. Ovládanie navíjacou pružinou alebo elektropohonom. Rolovacie brány je nutné podľa EN ČSN12453 osadiť protipádovou brzdou!
 
Rolovacie brány bez boxu (ECO-GV-AL-77)
 
 
Rolovacie brány s viditeľným boxom (GV-AL-77)

 
Typy lamiel

Lamela so zateplením

Hliníková valcovaná lamela s polyuretánovou penou, krycia výška 77 mm, max šírka 5 m (možnosť kombinácie s akoukoľvek farbou alebo imitáciou dreva, popr. lamelou s okienkami)

 


 

Lamela bez zateplenia

Hliníková extr. lamela, krycia výška 77 mm, max šírka 5 m
(možnosť nástreku RAL farbou)


 

Lamela s okienkami

Hliníková extrudovaná lamela s okienkami (zakryté priehľadným plastom), krycia výška 77 mm, max šírka 5 m (možnosť kombinácie s akoukoľvek farbou alebo imitáciou dreva, popř. lamelami se zateplením nebo bezzateplení)

 


 

Vetracia lamela

Hliníková extrudovaná lamela s vetracími okienkami, krycia výška 77 mm, max šírka 5 m (možnosť nástreku RAL farbou)


 

 
Farby

Základné farby lamiel
V cene brán si môžete zvoliť z bielej, hnedej, strieborné a antracitovej farby lamiel. 
 


Fólie Renolit
Tento typ fólie odolá každému rozmaru počasia a ponúka cez 30 odtieňov imitacií dreva.

Výber z 2 500 farieb
Jednoznačne najväčší výber farieb ponúkajú vzorkovníky RAL a NCS. Nájdete v nich každý odtieň, na ktorý si len pomyslíte. 

Komfort a jednoduché ovládanie
Rolovacie garážové brány môžete otvárať buď ručne alebo sa o pohyb postará elektropohon. Vám potom stačí stlačiť tlačítko na ovládači a brána plynule vyjde do boxu. 

Ovládanie pomocou elektropohonu s diaľkovým ovládaním zaisťuje maximálny komfort používania.
Ručné ovládanie pomocou pružinového systému je možné pre brány s maximálnou hmotnosťou 75 kg a viac (vrátane boxu) 3 000 mm.
A nebojte sa - mysleli sme aj na prípady, keď vypadne prúd. Núdzové ovládanie je pri rolovacích bránach tamer nutnosťou a pri výpadku elektrického prúdu ho naozaj oceníte.