Rolety

 


Typy lamiel

Zateplené hliníkové lamely sú najdôležitejšou súčasťou roliet, pretože práve oni chránia interiér pred tepelnými stratami, hlukom a zlodejmi. Vďaka jednoduchému designu ich ľahko zladíte s akýmkoľvek typom budovy. Celkový dojem potom umocníte voľbou správneho designu.

Lamela BP41R

Maximálna šírka: 2800 mm
Maximálna plocha: 6,5 m2


 

  Lamela BP42R
Maximálna šírka: 3800 mm
Maximálna plocha: 8 m2


 

Lamela BP55R  

Maximálna šírka: 3500 mm
Maximálna plocha: 8 m2


 


Ponuka farieb


Vaše predokenné rolety budú ladieť nie len s fasádou domu, ale aj s rámami okien a parapetmi. Na výber totiž máte z veľkého množstva kombinácií farieb pre lamely, koncové lamely, vodiace lišty a box.  

Farby lamiel

Vyberať môžete z bielej, hnedej, béžovej, striebornej, antracitovej, bronzovej, slonová kosť, krémovej a svetlo šedej.Imitácie dreva

Priblížte sa prírode s lamelami v jednej z 5 imitácií dreva s výraznou kresbou. Na ostatné časti roliet farby sa farby použiť nedajú.Výber z 2 500 farieb

Vo vzorkovníkoch RAL a NCS nájdete cez 2 500 farieb. Nástrek umožňujú lamely, koncové lamely, vodiace lišty aj box.Renolit fólie

Vzorkovník Renolit ponúka cez 30 farbných odtieňov. Fóliou ale nie je možné potiahnuť lamely, len vybrané typy boxov.

 


Možnosti inštalácie

Predokenné rolety sú zložené z lamiel, ktoré sa pohybujú vo vodiacich lištách a nahor sa rolujú do boxu. Ten môže byť buď viditeľný, alebo ukrytý pod omietkou.

S viditeľným boxom

Predokenné rolety s viditeľným boxom sa hodia na každú budovu. Inštalácia pologuľatého, guľatého alebo hranatého boxu totiž nevyžaduje žiadne úpravy okna, murárske práce ani novú fasádu. Box vyrábame z valcovaného alebo extrudovaného hliníku.  Pre zaomietanie

Predokenné rolety pre zaomietanie sú ideálnym riešením pre novostavby a rekonštrukcie. Roletový box sa zaomieta pod omietku, preto s ním musíte počítať už v stavebných plánoch. Na veľkosť montážneho miesta je ale roleta nenáročná.

Box v stene nad okenným otvorom môžete zakryť zatepľovacím fasádnym systémom alebo omietkou. Rolety v každom prípade obsahujú v spodnej časti revíznu klapku, vďaka ktorej sa prípadné opravy zaobídu bez nutnosti demontáže a poškodenia fasády.

 


Jednoduché ovládanie

Ideálne je ovládať svoje žalúzie pomocou elektropohonu. Motorizované žalúzie ponúkajú taktiež rad prísluženstva, ktoré ovládanie ešte viac uľahčí, chladí budovy a šetrí náklady na vykurovanie.

Trubkové elektropohony   

Pre ovládanie predokenných roliet ponúkame trubkové elektopohony od firiem Somfy, Selve a Marantec. Motory je možné ovládať diaľkovým ovládačom alebo nástenným tlačítkom. Vzťahuje sa na ne záruka 5 rokov.
 

Prenosné diaľkové ovládače Intronic

Rolety môžete pohodlne ovládať hoci aj z postele. Ľahko taktiež nastavíte centrálne alebo skupinové ovládanie.

 

Elektronické spínacie hodiny   

Nastavte hodiny a rolety sa v zadaných časoch samy uvedú do pohybu. Zmätiete tak potenciálnych zlodejov a uľahčíte ovládanie.  

 

Spínače a prepínače    

Smerový spínač je najjednoduchší spôsob ovládania roliet na elektropohon.  

 


Šnúrový a popruhový naviják

Ručne ovládané rolety najčastejšie osadzujeme šnúrovým navijákom, poprípade popruhovým, ktorý ponúkame taktiež v prevedení do steny.

 

Kľučka s prevodovkou    

Pre rolety väčších rozmerov ponúkame možnosť ovládania pomocou kľučky s prevodovkou.

 


Ovládajte svoj dom chytro

Ovládajte svoj dom chytro

iO homecontrol (domáca kontrola)

Zjednodušte si život. Žalúzie, rolety, markízy, svetlo, kúrenie, vstupnú bránu  či garážovú bránu prepojte do jedného celku, a ovládajte svoju digitálnu domácnosť odkiaľkoľvek.

Výhody:

Jednoduchá inštalácia na kľúč

Bez nutnosti prispôsobovať projekt domu, bez zbytočných stavebných prác. Systém TaHoma alebo Connexsoon vám na kľúč nainštalujú naši odborníci.

Ovládanie odkiaľkoľvek

Ovládač, smartphone, tablet alebo počítač vám stačí na to, aby ste svoj dom mohli ovládať odkiaľkoľvek na svete.

Vždy máte prehľad

Nech ste kdekoľvek, ľahko zistíte, či sú Vaše rolety, žalúzie alebo brány otvorené, a môžete meniť ich polohu.

Jednoduchá rozšíriteľnosť

Vďaka bezdrôtovej technológii  io-homecontrol  môžu byť jednotlivé zariadenia dodávané a do systému pripojené postupne. Nevyžadujú žiadne zbytočné zásahy do muriva a s nimi súvisiace opravy.
 


Príslušenstvo

Ak si pre svoje rolety zvolíte ovládanie pomocou elektropohonu, máte na výber z niekoľkých typov ovládačov. Okrem toho ponúkame ďalšie príslušenstvo pre všetky typy roliet.


Slnečné a veterné čidlá    

Čidlá reagujú na slnko a poveternostné podmienky. Slnečné čidlo zaistí vytiahnutie roliet pri východe slnka a zatiahnutie pri západe. Veterné čidlá zaistia zatiahnutie roliet v prípade zhoršených poveternostých podmienok, aby nedošlo k poškodeniu vašich okien.   

Integrovaná sieť proti hmyzu   

Sieť proti hmyzu je nezávislá na ovládaní roliet, takže môžete stiahnuť sieť, roletu alebo oboje spoločne. Ovláda sa manuálne a nie je možné ju dodať do systému roliet pod preklad.
 

Zámok do spodnej lišty

Zvýšte bezpečnosť svojich roliet pomocou zámku v spodnej lište. Rolety bez kľúča nikto nezodvihne.

 

Navíjacia hriadeľová pružina

Umožňuje mechanické otváranie a zatváranie rolety.