Fasádne Clony

Zvislé fasádne clony

Modernou alternatívou k vonkajším roletám a žalúziám sú zvislé fasádne clony Climax. Fasádne clony chránia pred slnkom, ustoja silný vietor a oživia každú fasádu domu. Do miestnosti nepustia slnečné lúče a zároveň prepustia dostatok denného svetla. V prípade pergol slúžia bočné clony ako zástena proti vetru. Všetky látky zvislých fasádnych clôn sú vysokokvalitné a odolné proti vyblednutiu. Rovnako ako ďalšie vonkajšie tienenie aj zvislé fasádne clony sa ovládajú manuálne alebo motoricky.
 

Prečo kúpiť zvislé fasádné clony?

Zvislé fasádne clony sú najnovším trendom v tienení. Climax ich vyrába vždy na mieru a so zárukou 4 roky. Tieto vonkajšie textilné rolety vytvárajú príjemné domáce prostredie. Bránia slnečným lúčom a pohľadom zvonku, ale nebránia výhľadu von. Fasádne clony znižujú tepelnú záťaž a šetria stovky eur za náklady na klimatizáciu. Do obytných miestností sa hodia clony s perforovanou (dierovanou) látkou, ktorá umožňuje čiastočný priehľad von. Do spálne sú ideálne úplne zatemňovacie látky. Vďaka širokej ponuke farieb a kvalitných látok s rôznou priepustnosťou svetla si vyberiete tieniaci prvok na mieru.

Katalóg Fasádne Clony


 Zvislé fasádne clony Unirol 100 Z

Zvislá fasádna clona Unirol 100 Z má vďaka zipsu, ktorý je navarený po oboch stranách látky, zvýšenú odolnosť proti vetru. Je jednou z clôn (okrem Ziprol a Niche) so ZIP systémom v kategórii zvislých clôn. Snúbi v sebe všetky trendy a splní vaše vysoké požiadavky. Je estetickým doplnkom každej fasády a je možné ju použiť aj ako bočné zatienenie pergoly. Na výber máte zo 4 základných farieb konštrukcie a širokej škály látok. Zvislá fasádna clona Unirol 100 Z sa kotví cez vodiace lišty na stenu, rám okna alebo do ostenia. Látka je schovaná v hranatom boxe s rozmermi 100 × 100 mm (rovnako ako v prípade clony Unirol 100  R a C) a prednú časť boxu je možné v prípade potreby odstrániť. Vyberať môžete z nepreberného množstva farieb látok, a tým oživiť fasádu každého domu.

Maximálny rozmer clony Unirol Z je 3,3 x 3 m a zatieni plochu až 9 m².


 Zvislé fasádne clony Niche 125

Zvislé fasádne clony si obľúbili nielen obyvatelia rodinných domov, ale taktiež architekti. Zvislá clona Niche elegantne dopĺňa línie domu. Textília clony Niche má po bokoch aplikovaný zips, ktorý bráni vytrhnutiu látky z vodiacich líšt. Jej výhodou je možnosť omietnuť box. Vonkajšie clony môžete rovnako ako markízy doplniť o slnečný senzor. Automaticky sťahuje clonu podľa intenzity slnečného svitu. Je bezúdržbový a napájaný solárnym akumulátorom. Systém zipsu na zvislej clone Niche zaručuje presné vedenie tieniacej textílie vo vodiacej lište. Medzi látkou a lištou nie sú žiadne viditeľné medzery. Pre roletu Niche je najvhodnejšia perforovaná látka Soltis, ktorá nebráni prirodzenému kontaktu s okolím. Látka je navinutá na hriadeli v hornom boxe v tvare štvorca.

Maximálny rozmer clony Niche je 4 × 3 m a zatieni plochu až 12 m².


 Zvislé fasádne clony Click Zip

Zvislá clona Click Zip sa používa predovšetkým ako bočná clona pre pergoly. Funguje ako zatieňujúci a ochranný prvok v prednej alebo bočnej časti pergoly. Látka je v postranných lištách uchytená pomocou zipsu. Pre túto clonu sa hodia najviac perforované (dierované) látky označované ako „sceenové“, ktoré umožňujú priehľad cez clonu do záhrady alebo celkom priehľadné PVC látky s označením Cristal.  Clona Click Zip perfektne chráni pred slnkom aj bočným vetrom a umožňuje zatieniť plochy aj väčších rozmerov. Výhodou sú taktiež rôzne možnosti montáže. Clonu je možné kotviť bočne do ostenia alebo čelne na rám či fasádu. Ponúkame ju vo variantoch Click Zip 130 (box má rozmer 13 × 13 cm) alebo Click Zip 150 (box má rozmer 15 × 15 cm). Maximálny rozmer clony Click Zip 130 je 5 × 4 m a pri clone Click Zip 150 je maximálny rozmer 6 × 4,8 m. Clona Click Zip sa od ostatných clôn odlišuje technologickou inováciou v podobe magnetickej zámky „Mag Lock“. Ide o patentovaný systém navrhnutý na dokonalé vypnutie látky clony. V spodnom profile clony je zabudovaný magnet so silou 100 N, ktorý sa pri stiahnutí clony zachytí k magnetom umiestneným v spodnej časti vodiacich líšt.


 Zvislé fasádne clony Ziprol 95

Zvislá fasádna clona Ziprol 95 ponúka v odbore tienenia inovatívne riešenie. Táto predokenná clona má po bokoch látky navarený zips. ZIP systém je veľmi odolný voči vetru, takže nehrozí vytrhnutie látky z bočných líšt. Na výber máte zo širokej škály jednofarebných, dizajnových a technických látok. Spojením niekoľkých konštrukcií zatienite plochy s veľkosťou až 18 m². Pre clonu Ziprol 95 je možné si na rozdiel od typu Ziprol 125 obstarať aj manuálne ovládanie, ktoré vyjde lacnejšie. Zvinutú látku chráni box v tvare štvorca alebo so skosením 45°. Vodiace lišty a box sú štandardne v bielej farbe, ponúkame však aj lakovanie do ďalších farieb zo vzorkovnice RAL za príplatok. Maximálny rozmer clony Ziprol 95 pri spojenom vyhotovení je 6 × 3 m a zatieni plochu až 18 m².